اگر قصد خروجی گرفتن در ادوب آدیشن را دارید به راحتی می‌توانید این کار را در محیط نرم افزار ادوب آدیشن انجام دهید. فقط در جریان باشید، برای انجام این کار مستلزم طی کردن مراحلی در این مدل از نرم افزار ادیت صدا هستید.

با توجه به این هدف، رسانه فارسی قرار است در این مطلبی که آماده نمونه است، چگونگی اکسپورت گرفتن صدا از برنامه ویرایشی ادوب آدیشن را برای فایلهای صوتی تان را شرح دهد. پس در صورتی که فایل صوتی خود را اصلاح کردید، به منظور کسب آگاهی بیشتر در خصوص اکسپورت ادوب آدیشن فایل های همچون mp3، WAV و…  بهترین کار آن است که مقاله پیش رو تا انتها بخوانید.

 

اکسپورت گرفتن در ادوب آدیشن,ادوب آدیشن,adobe-audition-export,خروجی گرفتن صدا

 

چگونگه  در ادوب آدیشن خروجی بگیریم؟

همانطور که در مقدمه هم یادآور شدیم، برای خروجی گرفتن در ادوب آدیشن ، پس از اینکه بر روی انواع فایل های صوتی خود  من جمله، صدا، موسیقی و افکت تغییراتی را صورت دادید می‌توانید برای اکسپورت گرفتن (export) اقدام کنید. پس، زمانی که فایل خود را از طریق ایمپورت در ادوب آدیشن باز کردید و ویرایش های مد نظرتان من جمله، کپی، حذف، افزودن افکت، حذف نویز و… را انجام دادید، در این لحظه برای اینکه بتوانید فایل اصلاحی خود را دریافت کنید از ابزار اکسپورت گرفتن از ادوب آدیشن یا همان اکسپورت(export) استفاده می‌کنید.

در صورتی که به تولید پادکست یا ادیت فایل های صوتی خود علاقه دارید می توانید مجموعه پست های آموزش نرم افزار ادوب آدیشن را مطالعه نمایید

پس اکسپورت گرفتن از ادوب آدیشن این امکان را به شما می‌دهد تا از نتیجه کار خود خروجی بگیرید و تغییرات انجام شده را به راحتی ببینید. به طور حتم زمانی که صحبت از چگونگی صحبت به میان می‌آید، در پی ارائه راه حل هستیم. راه حل چگونگی خروجی گرفتن در ادوب ادیشن، نیازمند فعال کردن برخی گزینه ها در نرم افزار ادوب آدیشن هست. در بخش بعدی به طور مفصل در این مورد صحبت شده، بیشتر از این برای اکسپورت در ادوب آدیشن منتظرتان نمی‌گذاریم.

مراحل خروجی گرفتن در ادوب آدیشن

برای دریافت اطلاع از روند خروجی گرفتن از آدیشن می‌توانید مسیرهای گفته شده در ادامه مبحث را اجرا کنید تا در نهایت بتوانید از نرم افزار ویرایش صدای ادوب آدیشن اکسپورت بگیربد.

در اولین گام، شما که از اتمام کار ادیت فایل صوتی خود در نرم افزار ادوب آدیشن اطمینان پیدا کردید می‌توانید از قسمت نوار منو اپلیکیشن آدیشن، گزینه فایل(File) را انتخاب کنید و به دنبال آن گزینه export را کلیک کنید. وقتی که export را انتخاب کردید، و به دنبال آن Multitrack Mixdown و بعد هم Entire Session برگزینید.

adobe audition export,خروجی گرفتن صدا

حالا وقت کلیک بر گزینه Multitrack Mixdown هست که برای شما با سه گزینه همان طور که در تصویر می‌بینید، بلافاصله به نمایش در می‌آید. این سه گزینه شامل:

  1. Trim Selection
  2. Entire Session
  3. Selected Clips

اکسپورت گرفتن در ادوب آدیشن,خروجی گرفتن صدا

از بین 3 گزینه، صحبت ما بر سر گزینه 1 و 2 است، منتها این دو از نظر عملکردی تفاوتهایی را هم با یکدیگر دارند. فرمان Trim Selection  بر اساس زمانی، می‌تواند عملیاتی چون میکس و … را بر روی فیل صوتی شما انجام دهد. در حالی که در مورد گزینه Entire Session، شما می‌توانید تمام  session ها را انتخاب ‌کنید.

گزینه 3  یعنی Selected Clips هم که مشخصه که در مورد انتخاب کلیپ ها هست.

زمانی که گزینه 2 یعنی Entire Session را کلیک می‌کنید، یک پنجره باز می‌شود که در آن می‌توانید اطلاعاتی چون نام فایل و … را مشاهده کنید.  اگر دقت کنید، کادر بعدی در مورد location از شما سوال می‌پرسه که می‌خواید کجای رایانه، فایل صوتی تان را ذخیره کند. کادر بعدی در همین پنجره مورد نوع فرمت سوال پرسیده است. در یان کادر شما مشخص می‌کنید که چه فرمتی مدنظرتان هست، format تا در ادامه با آن فرمت عملیات خروجی گرفتن در ادوب آدیشن را نهایی کنید.

در کادر محاوره‌ای که باز شده دو تا گزینه دیگر هم وجود دارد که در تصویر قابل مشاهده است. در این قسمت می‌توانید بر مبنای نیاز خود، تیک آنها حذف کنید و یا  تیک آنها را فعال کنید.

اکسپورت گرفتن در ادوب آدیشن

  1. Include marker and other metadata
  2. Open file after export

1- این گزینه به این مفهوم که هر نوع مارکر یا سایر اطلاعات را می‌توانید در هنگام اکسپورت گرفتن از ادوب آدیشن دریافت کنید (اگر لازم دارید تیک بماند).

2- گزینه دوم به این معناست، زمانی که شما اکسپورت گرفتید، فایل را بلافاصله برای شما باز کند.

در ضمن مطلع باشید که، شما حتی می‌توانید هر دو تیک گزینه ها را غیر فعال کنید.سپس در این مرحله بر روی دکمه Brows کلیک کنید. با این کار در محیط کاری نرم افزار ویرایش صدا برای خروجی گرفتن از آدیشن به صورت خودکار آن فایل صدا به محل دلخواه شما هدایت می‌شوید. در این حالت فایل صوتی شما به راحتی در دسترس می‌باشد. در این بین، بر مبنای پنجره‌ای که باز می‌شود، این امکان برای شما وجود دارد که بتوانید فرمت(format) فایل خود برای اکسپورت در ادوب آدیشن تعیین کنید. این فرمت فایل برای ذخیره آن می‌تواند mp3 ، wav و… باشد.

در این لحظه می‌توانید نام فایل خود را بخشی از پنجره که باز شده در name file در باکس مورد نظر تایپ کنید و پس از آن دکمه تأیید (ok) را انتخاب کنید.

انواع روش های اکسپورت در آدیشن

در جریان باشید، یک روش دیگر برای اکسپورت در آدیشن با یک سری تغییرات دیگر می‌تواند انجام شود.

-اگر مسیر file  و سپس export را انتخاب کنید و Multitrack Mixdown کلیک کنید. در پنجره‌ای که باز می‌شود در بخشی به نامMixdown option  اگر دکمه change کلیک کنید، می‌توانید یک سری تغییرات دیگر را بر روی فایل مذکور انجام بدید.

adobe audition export,خروجی گرفتن صدا

-یک روشی دیگر هم برای خروجی گرفتن در ادوب آدیشن وجود دارد که می‌توانید مسیری که در ادامه گفته می‌شود را دنبال کنید و در نهایت به طور کلی یک فایل کامل از صدای ویرایش شده را از ادوب آدیشن خروجی بگیرید.

File/export/ session

سخن پایانی این که، به هر کدام از روشهایی که  اکسپورت گرفتن از ادوب آدیشن را انجام می‌دهید، پس از آن در مکانی از یارانه خود که خروجی را ذخیره کردید، چک کنید که آیا به  درستی عملیات اکسپورت ادوب آدیشن انجام گرفته یا نه؟

در این مقاله سعی کردیم به شما مخاطبین، انواع راههای خروجی گرفتن در ادوب آدیشن را به شما یاد بدهیم. رسانه فارسی امیدوار است با آموزش مرحله به مرحله این عملیات، در ادامه توانسته باشید خروجی های مورد نظرتان را از طریق این نرم افزار ادوب آدیشن به راحتی دریافت نمایید و در نهایت مورد استفاده قرار دهید.

بخشی از این مقاله از صفحه Michael Murphy وبسایت medium.com ترجمه شده است